kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Eliminacje powiatowe turnieju BRD 2017

Eliminacje powiatowe turnieju BRD 2017

25 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach odbyła się kolejna edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego głównym celem jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W eliminacjach powiatowych wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych i sześć gimnazjalnych z terenu Powiatu Monieckiego, które rywalizowały w konkurencjach: „Test wiedzy” - obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znakach drogowych oraz sytuacjach drogowych; „Test skrzyżowania” -  polegający na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania, „Jazda rowerem tor sprawnościowy” - polegająca na pokonaniu rowerem minimum sześciu przeszkód symulujących realne sytuacje mogące wystąpić podczas jazdy w terenie oraz „Pierwsza pomoc przedmedyczna” polegająca na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej.
Klasyfikacja drużyn:
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Goniądzu  
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Jasionówce
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Jaświłach
IV miejsce –Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mońkach
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Knyszynie
VI miejsce –  Szkoła Podstawowa w Trzciannem
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Gimnazjum w Jaświłach
II miejsce – Gimnazjum w Knyszynie
III miejsce – Gimnazjum w Goniądzu
IV miejsce – Gimnazjum w Jasionówce
V miejsce – Gimnazjum w Mońkach
VI miejsce – Gimnazjum w Trzciannem
Klasyfikacja indywidualna:
Paweł Stankiewicz – Szkoła Podstawowa w Jasionówce
Tomasz Safonow – Gimnazjum w Knyszynie
Drużyny, które zajęły pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych i gimnazjum reprezentować będą powiat moniecki podczas etapu wojewódzkiego Turnieju.
Organizatorem eliminacji powiatowych było Starostwo Powiatowe w Mońkach. Współorganizatorami byli: Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, Komenda Powiatowa Policji w Mońkach.
Nagrody uczestnikom Turnieju ufundowali: Zarząd Powiatu w Mońkach, Bank Spółdzielczy w Mońkach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

 Galeria zdjęć na naszym kanale na facebook'u: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.827089884120187.1073741832.516278971867948&type=1&l=aed5f6fbd6

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00