kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Zaproszenie na spotkanie organizacji pozarządowych

Zaproszenie na spotkanie organizacji pozarządowych

Serdecznie zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 08.06.2017 r. o godz.14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mońkach ul. Słowackiego 5a,II piętro.

W trakcie spotkania odbędą się wybory przedstawicieli Powiatu Monieckiego do Podlaskiej Sieci Pozarządowej (wojewódzka rada organizacji pozarządowych). W 2017 roku mija kadencja  przedstawicieli wybranych przez środowisko III sektora. Zgodnie z Regulaminem Podlaskiej Sieci Pozarządowej do udziału w zbiórce wyborczej, z czynnym i biernym prawem wyborczym, mają prawo  organizacje pozarządowe w rozumieniu zapisów art. 3 ust. 2 i 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ich oddziały i jednostki terenowe z siedzibą w danym powiecie i funkcjonujące od co najmniej 6 miesięcy. Każda z organizacji może być reprezentowana na zbiórce tylko przez jednego delegata, który posiada stosowne pisemne pełnomocnictwo władz statutowych swojej organizacji. Brak pełnomocnictwa uniemożliwia czynny i bierny udział w procedurze wyborczej. Jedna osoba może na zbiórce reprezentować tylko jedną organizację. Na spotkanie należy przynieść pełnomocnictwo (druk w załączeniu) podpisane przez uprawnione osoby.

W spotkaniu będzie uczestniczył Pan Tomasz Dudziński Przewodniczący Podlaskiej Sieci Pozarządowej, który zapozna Państwa z najważniejszymi działaniami Sieci. Spotkanie będzie okazją do przedyskutowania problemów III sektora, potrzeb organizacji z terenu Powiatu Monieckiego.

Wszelkie pytania dotyczące w/w spotkania prosimy kierować do Starostwa Powiatowego   w Mońkach, Pani Aneta Szeszko - Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu, tel.857278808, a.szeszko@monki.pl.

Pliki do pobrania:

PEŁNOMOCTNICTWO

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00