kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Termomodernizacje za 2,8 mln zł

Termomodernizacje za 2,8 mln zł

Dwa wnioski na termomodernizację budynków użyteczności publicznej otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Starostwo Powiatowe w Mońkach za pozyskane środki przeprowadzi remonty budynków Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu oraz internatu i warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Oba projekty zakładają ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi. W budynku ośrodka  w Goniądzu będzie nowa instalacja c.o. i zmodernizowana instalacji podgrzewania wody wraz z kolektorowym systemem wspomagającym. Podobne prace przeprowadzone będą w internacie zespołu szkół w Mońkach, gdzie także stare instalacje c.o. zastąpione będą nowymi, a podgrzanie wody wspomagać będzie energia słoneczna z dofinansowanych korektorów. Budynek warsztatów ZSOiZ przy ul. Szkolnej czeka także przemiana. Ze względu na specyfikę budynku prowadzone prace obejmą dodatkowo docieplenie dachu i wymianę oświetlenia. Tak jak w poprzednich dwóch budynkach, również i tu nastąpi wymiana instalacji c.o. i modernizacja c.w.u.

Wartość obu projektów to łącznie 2,8 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE to ponad 2,2 mln zł. Wkład własny z budżetu powiatu monieckiego wyniesie niecałe 600 tys. zł.

Konkurs o dofinansowanie projektów ogłoszono w ubiegłym roku, natomiast lista rankingowa zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Podlaskiego została przyjęta 23 maja 2017r. Łącznie dotacje otrzymały 53 projekty w tym dwa Powiatu Monieckiego.

https://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/zobacz_ogloszenia_i_wyniki_na_1/poddzialanie-531-efektywnosc-energetyczna-w-budynkach-publicznych-w-tym-budownictwo-komunalne.html

 Rafał Supiński

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00