kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Życzenia Starosty Monieckiego

Życzenia Starosty Monieckiego

Drodzy Nauczyciele, wychowawcy,
pracownicy placówek edukacyjnych
pracownicy administracji i obsługi.

Szanowni Państwo!
"Kto nigdy uczniem nie był, też mistrzem nie będzie" - mówi szesnastowieczne przysłowie.

Święto pedagogów, tradycyjnie zwane Dniem Nauczyciela od 1982 roku zostało nazwane Dniem Edukacji Narodowej. Jego nazwa związana jest z Komisją Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Działalność Komisji Edukacji Narodowej miała przełomowe znaczenie w historii polskiego szkolnictwa. Opracowano wówczas nowe programy nauczania, zorganizowano na nowo szkoły średnie, zreformowano szkoły wyższe. Reforma szkolnictwa miała stanowić istotne ogniwo reformy państwa, jej celem było wykształcenie pokolenia Polaków świadomych swych obowiązków obywatelskich, wyposażonych w wiedzę użyteczną, opartą na ówczesnych zdobyczach nauki.

Drodzy Nauczyciele,

Proszę przyjąć wyrazy głębokiej wdzięczności za pracę, która jest niełatwa, a wymaga szczególnych predyspozycji i ogromnego poświęcenia. Gratulując wyboru takiej drogi zawodowej życzę, aby przyniosła ona Państwu satysfakcję, uznanie i szacunek.

Wszystkim, którzy są związani z edukacją życzę wytrwałości w pełnieniu swojej misji, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Z poważaniem,

Starosta Moniecki
Mirosław Paniczko

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00