kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Monieckiego

Obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Monieckiego

W dniu 16 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, zwołane przez Starostę Monieckiego Zbigniewa Męczkowskiego. W skład Komisji wchodzą przedstawiciele samorządów gminnych, wyróżniających się wiedzą o problemach związanych z zagrożeniami porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Dodatkowo członkami Komisji jest dwoje radnych delegowanych przez Radę Powiatu, jak również dwaj przedstawiciele delegowani przez Komendanta Powiatowego Policji.

Komisja obradowała nad projektem ograniczenia ruchu drogowego, zwłaszcza samochodów ciężarowych przez tzw. "trasę carską”. Wspomniany odcinek łączy Goniądz z Mężeninem i przebiega przez najatrakcyjniejsze obszary Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wniosek został złożony przez radną Joannę Moczydłowską.

Komisja wskazała na potrzebę organizacji ruchu w związku z przewozem materiałów niebezpiecznych na terenie powiatu. Rozważano także pomysł budowy schroniska dla zwierząt, które ograniczy zagrożenie związane z bezpańskimi psami.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00