kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Cezary Rzemek - Dyrektor ZOZ

Cezary Rzemek - Dyrektor ZOZ

Jakie jest Pana doświadczenie w służbie zdrowia?

W służbie zdrowia pracuję od 2002. Byłem głównym księgowym w monieckim ZOZ-ie, na tym samym stanowisku pracowałem również w szpitalu im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Dodatkowo doświadczenie zdobyłem pracując w Narodowym Funduszu Zdrowia na stanowisku dyrektora ekonomiczno-finansowego Główny Księgowy.

Jaki stan szpitala Pan zastał?

Dopiero zapoznaję się z sytuacją finansową poszczególnych oddziałów. Z wiedzy jaka posiadałem w NFZ wiem, że dla innej branży byłby to stan niezadowalający. Jeśli chodzi natomiast o szpital jest to stan przyzwoity. W obecnej chwili najważniejsze jest że szpital posiada kontrakt z NFZ na rok 2007, który powinien pokryć bieżące zobowiązań.

Jakie stawia Pan sobie priorytety w pracy?

Szpital istnieje dla pacjentów i celem nadrzędnym jest zapewnienie dostępności usług. Chcę aby w naszym szpitalu było więcej specjalistów - laryngologów, okulistów. Musi by więcej lekarzy na wszystkich oddziałach. Jednym z głównych zadań jest zakup oprogramowania na cały szpital, począwszy od informatyzacji Izby Przyjęć, aż do rozliczeń księgowych. Będę chciał zinformatyzować ZOZ poprzez fundusze Unii Europejskiej.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00