kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Turystyka w dniu dzisiejszym

Turystyka w dniu dzisiejszym

15 lutego odbyło się posiedzenie Komisji ds. Promocji i Współpracy z innymi organizacjami Rady Powiatu Monieckiego. "Turystyka w dniu dzisiejszym" była tematem spotkania.

W obradach uczestniczyli zaproszeni goście z różnych kręgów zawodowych. Obecni byli przedstawiciele Parków Narodowych - Biebrzańskiego i Narwiańskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele środowisk związanych z turystyką - Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego, a także pasjonaci lokalnej historii i kultury.

Komisja postanowiła zwiększyć promocję walorów turystycznych Powiatu Monieckiego. Rozważano wydanie folderu z najciekawszymi zabytkami, szlakami turystycznymi i miejscami godnymi odwiedzenia przez turystów. Zadeklarowano utworzenie kompleksowej informacji turystycznej na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Mońkach. W witrynie znajdzie się baza danych dotycząca wszystkich dziedzin związanych z turystyką tzn. szlaki turystyczne, zabytki, agroturystyka, hotele i noclegownie, obiekty rekreacyjne itd.

Poruszony został temat Fortu II Twierdzy Osowiec, który obecnie jest zamknięty. Komisja zainteresowała się uruchomieniem Fortu Zarzecznego, dzięki czemu Twierdza stała by się jeszcze bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie Fort stałby się miejscem pzynoszącym dochody.

Skład Komisji ds. Promocji i Współpracy z innymi Organizacjami Rady Powiatu w Mońkach:
Tomasz Pac – przewodniczący Komisji
Joanna Moczydłowska
Waldemar Wierzbicki
Stanisław Citko
Krzysztof Falkowski

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00