kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Konkurs na logo Powiatu Monieckiego rozstrzygnięty

Konkurs na logo Powiatu Monieckiego rozstrzygnięty

Po blisko 8 latach Powiat Moniecki doczekał się swego logo. Zwycięzcą konkursu jest Kamila Lebiedzińska z "Formacji Raster". Symbol będzie używany do produkcji materiałów reklamowych oraz promocyjnych. Ma przyczynić się do stworzenia nowego wizerunku powiatu oraz jego promocji.

Spośród 43 prac komisja konkursowa wybrała pracę nawiązującą do walorów przyrodniczych oraz turystycznych terenu powiatu monieckiego. Powiat Moniecki to przede wszystkim rozległe, zielone łąki, nieograniczona przestrzeń, rzeki Biebrza i Narew oraz malownicza, nieskażona przyroda, przyciągająca turystów. W kolorystyce dominuje głównie zieleń z akcentami błękitu i żółtego - dla podkreślenia optymistycznego wizerunku powiatu.

Przy wyborze najlepszego projektu kierowano się jego kompozycją i ciekawą kolorystyką, starannością wykonania, oryginalnością i pomysłowością, profesjonalizmem, uwzględnieniem przez autora miejscowej tradycji i historii oraz specyfiki regionu i charakterystycznych cech powiatu.

Przyznano również nagrodę rzeczową w kategorii projektu nieprofesjonalnego Mariuszowi Oszczapińskiemu oraz wyróżnienie – Mateuszowi Krupsińskiemu.

W konkursie wzięło udział 12 uczestników. Najwięcej projektów było z Moniek, ale warto odnotować prace z Poznania, Knyszyna, Gniezna, Dobrzyniewa, Białegostoku, a nawet Bratysławy.

Wszystkiego nadesłane prace można obejrzeć w fotogalerii znajdującej się na stronie internetowej Powiatu Monieckiego www.monki.pl. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczone zostaną na najbliższej sesji Rady Powiatu Monieckiego.

Logo to znak graficzny spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywalne przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też jakiejś idei, pomysłu, ale także mogące spełniać rolę jako charakterystyczne oznaczenie czegoś, czyli spełniające rolę znaku informacyjnego.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00