kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: VI Wiosenne Biegi Uliczne

VI Wiosenne Biegi Uliczne

29 kwietnia po raz szósty w Mońkach odbyły się Wiosenne Biegi Uliczne. Jest to pierwsza impreza rozpoczynająca cykl spotkań mieszkańców w plenerze. Ciepła i słoneczna pogoda przyczyniła się do tego, że mieszkańcy Moniek dość licznie przybyli by obejrzeć uczestników biegów. W przerwach pomiędzy dekoracjami zawodników przygrywał zaprzyjaźniona orkiestra dęta z Jasionówki.

Inicjatorem imprezy jak zawsze był wspaniały trener Bogdan Sierba, który do uczestnictwa w biegach zaprosił znamienitych gości. W tym roku otwarcia dokonali: Poseł na sejm Krzysztof Jurgiel, Prezes Okręgowego Związku Lekkiejatletyki w Białymstoku - Wojciech Orłowski, Starosta Moniecki - Zbigniew Męczkowski, Z-ca Starosty Monieckiego - Jan Zabielski, Dyrektor MOSiR - Arkadiusz Studniarek.

Biegi rozpoczęły się tradycyjnie już od startu najmłodszych uczestników. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz puchary, medale i dyplomy. Nagrody w głównym biegu ulicznym ufundował Poseł na sejm Józef Klim. Jak co roku impreza stoi na wysokim poziomie, a atmosfera panująca wokół niej jest wyśmienita.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00